Ağrı Diyadin Belediyesi Personel Alımı

Ağrı Diyadin Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Diyadin Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ağrı Diyadin Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ağrı Diyadin Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ağrı Diyadin personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Diyadin Hakkında
Diyadin, Ağrı’nın bir kazasıdır. Bu ilçemizde Meya Mağaraları bulunmaktadır. Tendürek Dağı eteklerine yakın kurulu ilçe kaplıcaları ile ünlüdür. İnsanlar geçimini genel anlamda hayvan ve ziraat işleriyle sağlar vatandaşların büyük bir kısmı fakirlik yaşayan bir konumda bulunmaktadır.Diyadin, adını dönemin padişahı Ziyaeddin’den aldığına değin söylenti Şerefname’den beri birçok kaynak içerisinde belirtilmiştir. Meğer tarihi kaynaklarda bu isimde bir padişah bulunmuyor. Yerel halk Kürtçe konuşur ve Diyadin değil “Gihadin” derler. İlçe de büyük bir denli töre ve aşiretçilik gözükür. İlçe tabir yerindeyse doğu tarafından aşiret siyasetinin en fazla kızıştığı mekandır.

1. Dünya Savaşı esnasında tahmin edilen üç sene Rus işgalinde kalmış ve 14 Nisan 1918’de yeniden Türk idaresine girmiştir.

İlçe merkezinin 5 km güney bölgesinde yer alan Diyadin kaplıcaları Yılanlı, Davud, Köprü,Tunca,Özdenler kaplıcaları haline gelmek suretiyle beş kısma ayrılır. Akkoyunlu Beyi Uzun Hasan’ın erkek çocuğu Ziyaeddin Bey, binlerce yıldan bu yana kullanılmış olan bu kaplıcaların civarlarında ilk tesisleri hayata geçirmiştir. Davut ve Köprü çermikleri, sularının özellikleri sebebi ile birbirlerine benzemektedir. Köprü çermiğinin tortuları Murat Nehri üstünde doğal bir köprü meydana getirmiş olduğu için bu ismi almaya hak kazanmıştır. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ