Afyonkarahisar Belediyesi Personel Alımı

Afyonkarahisar Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Afyon Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Afyonkarahisar Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Afyonkarahisar Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Afyonkarahisar Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Afyonkarahisar, Ülkemizin Ege Bölgesi’nde İç Batı Anadolu Kısmı’nda bulunan bir vilayettir. 2010 TUIK datalarına nazaran vilayetimizde merkez kaza ile birlikte 18 kaza, 89 kasaba ve 388 köy bulunmaktadır.

Coğrafya
Merkez nüfusu TUIK verilerine göre 180.455’tir. Toplam nüfus bilgisi 901.326’dır. ülkemiz Cumhuriyeti’nin 81 ilinden bir tanesi olan Afyonkarahisar vilayeti, Anadolu yarımadasının batı kısmına yakın orta kısmında ve Ege Bölgesi’nin iç tarafında bulunur. İç Anadolu yaylasının Ege kıyılarına oluşturulan bir eşiği, bir geçidi şeklindedir. Etrafında Eskişehir, Konya, Isparta, Denizli, Uşak ve Kütahya vilayetleri yer alır. Kuzey doğu tarafından güney batı kısmına gidildikçe alçalan ovaları ile hem Orta Anadolu’dan ve hem de Ege Bölgesi’nden sayılır. En kuzey bölümde Eskişehir hudutundan, en güney bölümde Denizli hududuna değin kuzey doğu tarafından güney batı kısmına uzunluk mesafesi 210 kilometre uzunluktadır. Eni ise Kütahya hudutundan Isparta hududuna değin kuzey batıdan güney doğuya 112 kilometre uzunluktadır. Denizli iline doğru incelerek eni 20 kilometreye değin düşer, bir parça durumundadır.İlin öteki hudut vilayetlerle hudutlarının toplam uzunluk mesafesi 616 kilometre uzunluktadır.

Türkiye İstatistik Kurumu adrese dayalı nüfus sayımı datalarına gore Afyonkarahisar ilinin genç bir kent olduğu bilinmektedir.Nüfusun % 41 ini 25 yaş alt kısmı nüfus oluşturuyor. Toplam popülasyon 697.000 fert olurken 25 yaş alt kısmı nüfus 284.000 kişidir.

İklim
Afyon’da iklim epey sert ve orta derecede yağmurludur (466 mm). En fazla yağmur kış aylarında ve ilkbahar mevsiminde olmaktadır. Yaklaşık sıcaklık en soğuk ayca 3 aşama, en sıcak ayda 22 C’dir Fakat sıcaklığın yaz ayında 38 dereceye çıkmış olduğu, kış ayında sıfırın dibinde 27 dereceye düşmüş olduğu de görülmüştür.

Sıcaklık
Afyonkarahisar vilayeti kapsamında yer alan hava bilgisi istasyonlarının uzun yıllık datalarına bakılırsa senelik yaklaşık sıcaklık 11.1 °C dir. En soğuk ay olan Ocak ayı itibari ile yaklaşık sıcaklık 0.2 °C dir. En sıcak ay olan Temmuz ayı itibari ile ise yaklaşık hararet değeri 22.1 °C dir.

Yağış
Afyonkarahisar vilayeti İç Anadolu Karasal İklim kesminde bulunması sebebiyle bu yağış düzeninin tesirleri altında yer almaktadır ve ilde senelik yağmur ortalaması 407 mm dir. Yaz ayları sıcak ve kurak kış ayları ise soğuk ve kar yağışlı geçer.

Ekonomi
Et tavuk ve yumurtacılık sektöründe çok fazla gelişmiştir. ülkemiz et ve yumurta borsasına önemli derecede etki etmektedir. Termal tesisleri ile dikkat çeken Afyon’da birçok dinlenme tesisi, otel bulunmaktadır. Termalin, zaferin, mermerin ve lezzetin başkentidir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ