Afyon Sultandağı Belediyesi Personel Alımı

Afyon Sultandağı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Sultandağı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Afyonkarahisar Sultandağı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Afyon Sultandağı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Sultandağı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Sultandağı Hakkında
Sultandağı, Afyonkarahisar’da, Afyonkarahisar ilinin 68 km doğu bölgesinde yer alan bir kazasıdır.

Sultandağı, Afyon İli’nin doğu bölgesinde, Ege Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi’nin birleştiği sahada, Konya ve Isparta illerinin hududunda bir kazadır. Kuzey bölgesinde Bolvadin, güney bölgesinde Yalvaç, doğu bölgesinde Akşehir, batı bölgesinde Çay kazaları ile sınırdır. Batı bölgesinde Deresenek (2.9 nm) ile Yakasenek (2.8 nm), kuzey bölgesinde Ortakarabağ (9.5 nm), doğu bölgesinde Kavakçiftliği (3.8 nm) ile Taşköprü (4.0 nm) ve güney bölgesinde Borazan (Geyik üretim çiftliği) (2.5 nm) ile Kırca (1.9 nm) benzeri yerleşim bölgeleri vardır.Sultandağı, 38° 31′ 52″ kuzey paraleli ile, 31° 13′ 41″ E doğu meridyenin kesiştiği konumda Afyon – Konya karayolunun 68. kilometresinde Sultandağları’nın eteğinde inşa edilmiştir. Sultandağı yaşam olaraktan Ege bölgesi ile İç Anadolu bölgesinin kesişim noktasına yakın bir sahadadır. Özgün yeri, Göller Bölgesi olaraktan da isimledirilen alanın kuzey bölgesinde Eber – Akşehir Gölleri ile Batı Torosların İç Anadolu`daki uzantısı olan Sultandağı ilçesinin eteklerinde bulunmaktadır. Kuzey bölgesinde Bolvadin kazası, güney bölgesinde Isparta vilayeti Yalvaç kazası, doğu bölgesinde Konya vilayeti Akşehir kazası, batı bölgesinde ise Çay kazası ile hudut komşusudur.

Sultandağlarının etekleri ile demiryolu ve Akşehir Gölü içinde kalmış olan sulanabilir piyasalarında meyvecilik, kazanın öteki kısımlarında ise tahıl ve hayvancılık gerçekleşmektedir. Endüstri ve el sanatları pek gelişmemiştir, ilçemizin kuzey bölgesinde yer alan dağlarla kaplı ve kırsal sahadaki vatandaşların geçim kaynağı fazla güç sartlarda oluşturulan kuru tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne göre şekillenmektedir (Göç vakasının en süratli oldugu yerleşim birimleride bu alanlardadır).

İlçenin sulanabilir arazileri üstünde ise meyvecilik önde gelmektedir. Kiraz, Vişne, Elma imalatı ilçe ekonomisinin temelini oluşturuyor. Kiraz imalatının %80’i ihracata gitmekte olup, elma ve vişne aslında iç pazara sürülmekte, kalmış olan bölümü de ilçe içerisinde yer alan Morello meyve suyu ve konservecilik fabrikalarında değerlerdirilmektedir. Dünyanın en hoş ve en kaliteli Napolyon (ziraat900) kirazı, Fransa, Hollanda, İngiltere, Almanya ve Belçika’ya ihraç yapılmaktadır. Ek olarak Yurtdışı sermayeli Karl Kühne KG (GmbH & Co.) Sirke Tesisi bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ