Afyon Şuhut Belediyesi Personel Alımı

Afyon Şuhut Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Şuhut Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Afyonkarahisar Şuhut Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Afyon Şuhut Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Şuhut Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Şuhut Hakkında
Şuhut, Afyonkarahisar’a bağlı olan, İç Ege Bölgesi’nin en doğu bölgesinde bulunan bir kazadır. İl merkezine mesafesi 29 kilometredir. 1946 senesinde ilçe yapılmıştır. Şuhut, “keşkek” yemeğiyle meşhurdur. Ehemmiyetli bir et ve patates imalat merkezi konumundadır.

Şuhut’un Beldeleri; Atlıhisar, Balçıkhisar, Efe, Karaadilli, Karacaören ve Kayabelen şeklindedir.

İlçenin zamanının Neolitik çağa değin uzandığı Şuhut Hisar, Karaadilli Höyüğü, Kepirtepe Höyüğü’nün bu çağa ilişik yapıtlar olmuş olduğu rivayet edilmektedir. Hitit devrinde ise Afyonkarahisar ve Kütahya vilayetlerinde egemenlik devam eden Mira Krallığı’na bağlı olan bir prenslik olan Kuvalya’nın başkentinin Şuhut olduğu kabul edilmektedir. Şuhut ilçesinin netleşmiş biçimdeki vakti ise, Alemas isimli Frig komutanının Truva Savaşlarına katılan ve mağlûplar içinde bulunan birliklerini buraya değin çekerek Milattan Önce hâkimiyeti 1180 senelerinde “Synnada” kentini kurmasıyla başlamaktadır. Milattan Önce 3500’lere değin uzanmakta olan zamanı içinde Roma aşamasında bir başkent ve uygarlık merkezi haline gelmiştir.Şuhut, İç Ege Bölgesinin en Doğu bölgesinde ve Afyonkarahisar ilinin güneyinde yer almaktadır. Batı Anadolu’yu İç Anadolu’ya bağlayan eşik arazi üstünde olup, 1151 metre rakımıyla Afyonkarahisar’ın en iyi yaşam merkezlerinden bir tanesidir. İlçenin kuzey bölgesinde Afyonkarahisar vilayeti, batı bölgesinde Dinar, Sandıklı, Sinanpaşa kazaları, doğu bölgesinde Çay, güney bölgesinde ise Isparta şehrinin Yalvaç ve Senirkent ilçeleriyle çevrelenmiştir. 1 Merkez ve 6 Kasaba Belediyesi ile 31 köyü bulunmaktadır. Yüzölçümü ise 1182 kilometrekaredir.

İlçe ekonomisinin temel taşını ziraat ve hayvancılık konumu belirlemektedir. İlçemizde çoğunlukla buğday, arpa, nohut, patates, şeker pancarı, ayçiçeği, haşhaş ziraatı gerçekleşmektedir. Meyvecilik son 15 senede tertipli bir büyüme kaydetmiştir. Meyve ziraatinde vişne imalatı ilk sırayı almaktadır. Bundan farklı kiraz, elma, erik, armut benzeri meyvelerinde yetiştiriciliği yapılmaktadır. Vişne dışında öteki meyvecilik sahaları ticarî amaçtan fazla, aile meyveciliği durumundadır. Sebzecilik, ilçe içerisinde büyük çapta aile ziraati biçiminde gerçekleşmektedir. İlçemizde hayvancılık, ziraat konumu içinde ekonomik kıymet dolayısıyla en önemlisidir. Merkez kaza ve köylerinde fazla sayıda besihane yer almaktadır. Besihanelerin çoğunluğunda dana besiciliği gerçekleşmektedir. İlçede et kombinaları bulunur. Bu kombinalarda hazırlanan etler, firikofirik vasıtalarla, öncelikle İstanbul haline gelmek suretiyle, Ankara, İzmir ili ve Antalya’ya pazarlanmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ