Afyon İscehisar Belediyesi Personel Alımı

Afyon İscehisar Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. İscehisar Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Afyonkarahisar İscehisar Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Afyon İscehisar Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, İscehisar Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

İscehisar Hakkında
İscehisar (docimeion), Afyonkarahisar’ın bir kazasıdır. İscehisar antik roma zamanında “docimeion”ismiyle tanınmakta olup o devir de bizzat namına para bastırmış olan yaşam yerlerindendir. “İscehisar” ismi Karahan boyundan gelmiş olan Türklerin isimidir. Yaşlıların bazı zamanlar kullandıkları “İscekaraser” şeklindeki ifadelerden de bu hükme varmak olasıdır.İlçenin nüfus bilgisi 2007 genel nüfus araştırmasına nazaran 44.114’dür. Bu durumun 12000’i kaza merkezinde, 12114’ü ise bucak ve köylerde hayatlarını devam ettirmektedir. Merkez haricinde kazaya bağlı olan 2 kasaba, 10 köy ve 10 semtten meydana gelmektedir. İlçe Merkezi Afyonkarahisar’a 23 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçede yer alan mermer ocaklarından çıkarılan mermerler (Docimeion mermeri) dünya mermer literatüründe 1. sınıf olaraktan bilinmektedir. İlçede 650’nin üstünde irili ufaklı mermer tesisi yer almaktadır. Daha fazla koyun, sığır, keçi, tavuk, hindi ve ördek yetiştiriciliği yapılmaktadır. Nihai Periyotta ülkedeki ekonomideki hissesi günden güne yükselmektedir. İhracattaki nüfusa oran payı düsünüldüğünde ülkemizdeki en varlıklı ilçeler arasında bulunmaktadır. Her yıl buradan Afyonkarahisar ilinin vergi rekortmenleri çıkmaktadır. Turizm olaraktan baktığımız zaman İscehisar Frig Vadisinde kaldığından ötürü bu mevzuda fazla zengindir. 

İscehisar ilçesinin beldeleri; Alanyurt • Seydiler
İscehisar ilçesinin köyleri; Bahçecik, Cevizli, Çalışlar, Çatağıl, Doğanlar, Doğlat, Karaağaç, Karakaya, Konarı, Olukpınar, Selimiye şeklindedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ