Afyon Evciler Belediyesi Personel Alımı

Afyon Evciler Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Evciler Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Afyonkarahisar Evciler Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Afyon Evciler Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Evciler Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Evciler Hakkında
Evciler, Afyonkarahisar’ın bir kazasıdır. Afyonkarahisar’a 132 kilometre Uzaklıkta düz sahada kurulmuştur. 1991 senesinde ilçe yapılmıştır. Afyonkarahisar-Denizli karayolu üzerinde bulunmaktadır. Evciler’in bir çok vatandaşı çoğunlukla Avrupa düzeyinde yaşayan bir konumda bulunmaktadır.

Çevre höyüklerde yer alan parçalardan zamanının Lidyalılara değin uzandığı bilinmektedir. Son dönemlerde ilçe içerisinde Kocahöyük ve Küçükhöyük gibi tanınan iki höyük ile Öküzviran ve Kocaviran adında iki örenyatağı bulunur. Hititler, Yeni Hitit döneminde Şuppiluliuam (Milattan Önce 1380-1345) döneminde Ege’den Akdeniz’in doğu kıyılarına değin uzanmış ve Ön Asya’nın en kuvvetli imparatorluğunu kurmuşlardır. Evciler’in, Mira Kuvalya Krallığının yıkılışından sonrasında Seha Irmağı Krallığı’na katılmış olduğu ve bu krallığın elinde çok kısa bir zaman (40-50 sene) kalmış olduğu söylenmektedir.Ege bölgesinin İç Batı Anadolu ile Göller Bölgesi içinde kalır. Bir değişik söylemle; İç Anadolu yaylasının Ege kıyılarına oluşturulan bölgesinde yer almaktadır. İlçe, Evciler ovasının ortasında kurulmuş olup, bu düzlük alan kuzey bölümüne doğru çoğalmaktadır. Ovanın kuzey kenarı Bozdağ tepeleri ile çevrilmiştir. Ovanın batı bölgesinde Maymun Dağı, kuzey doğu bölgesinde ise Büyük Menderes, Işıklı Barajı ve Akdağ yer almaktadır. Evciler, kuzey tarafından Denizli ilinin Çivril (40 kilometre), doğu tarafından Dinar (26 kilometre), güney batı tarafından Dazkırı(21 kilometre) ilçeleriyle sınırdır.

Deniz düzeyinden yüksekliği 981 metredir. İlçede çoğunlukla karasal iklim görülür. Lakin Işıklı Barajı ile Acıgöl’ün iklimi birazcık daha yumuşattığı kabul edilmektedir.

İlçeye ulaşım hem karayolu, hem de demiryolu ile gerçekleşmektedir. İlçe jeolojik olacak şekilde fazla hafifçe eğilimli bir morfoloji devam ettirmektedir.

İlçenin 2000 genel nüfus araştırmasına bakılırsa nüfusu TUIK verilerine göre 9.486’dır. Bu durumun 5.139’u kaza merkezinde hayatlarını devam ettirmektedir. Yüzölçümü ise 235 kilometrekaredir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ