Afyon Emirdağ Belediyesi Personel Alımı

Afyon Emirdağ Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Emirdağ Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Afyonkarahisar Emirdağ Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Afyon Emirdağ Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Emirdağ Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Emirdağ Hakkında
Emirdağ, Afyonkarahisar iline bağlı olan kaza. Ege Bölgesinin kuzeydoğusunda, İç Anadolu hududunda kalır. Afyonkarahisar’ a 73 kilometre, Eskişehir’ e 110 kilometre, Ankara ilimize 186 kilometre, İzmir iline 396 kilometre, İstanbul iline 440 kilometre, Konya’ya ise 225 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Batı bölgesinde Afyonkarahisar İli Bayat İlçesi, güney bölgesinde Bolvadin, Sultandağı İlçeleri ve doğu bölgesinde Konya İli Çeltik İlçesi, güneydoğu bölümünde Yunak İlçesi, Kuzey bölgesinde Eskişehir İli Sivrihisar ve Çifteler İlçeleri, kuzey batısında Han İlçesi ile sınırdır.Emirdağ yöresinde Hititler, Lidyalılar, Persler, Eski Yunanlılar, Romalılar ve Bizanslılar egemenlik devam etti. İlçe merkezine 13 kilometre mesafede, Hisarköy’de yer alan Amorium, ilçe içerisinde yer alan en dikkat çekici zamanı yerleşimdir. Bizans İmparatorluğu hanedanlarından Amorian hanedanı, Amorium orijinliydi. Antik periyotta Aura, Roma ve Bizans zamanlarında Amorium olaraktan hatırlanan vakti şehrin kalıntıları Emirdağ ilçesine 13 kilometre mesafededir.

Amorium, İstanbul ilini ele geçirmek için hücum eden Arap silahlı güçlerinin yolu üzerindeydi. Harun Reşit’in ikinci erkek çocuğu Mutasim, 838 senesinde şehri ele geçirdi ve yıktırdı. Şehir, Arapların geri çekilmesinden sonrasında eski canlılığını tekrar kazanamadı.

Emirdağ’da düğünler, geleneksel ismiyle sürmektedir. Perşembe ikindi sonu Bayrak Kaldırma Merasimi gerçekleşir. Cuma ve Cumartesi günleri Emirdağ vatandaşına ve uzak mesafelerden düğüne misafir ismiyle gelenlere düğün yemeği ikrâm edilir. Uzaktan gelmiş olan misâfirler, düğün sahibinin evinde ve yakınlarının evinde misafir edilir. Düğünün gerçekleştiği mekânda gelin damat evine gelinceye değin 3 gün 3 gece-gündüz yiyecek servisleri süre gelir. Perşembe ya da Cuma akşamı sarma sarması (yaprak dolması) için bayanlar, düğün evine çağrılır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Dilek ÖZBEL diyor ki:

    Silahlı özel güvenlik sertifikam var

BİR YORUM YAZ