Afyon Dazkırı Belediyesi Personel Alımı

Afyon Dazkırı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Dazkırı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Afyonkarahisar Dazkırı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Afyon Dazkırı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Dazkırı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Dazkırı Hakkında
Dazkırı, Afyonkarahisar’ın bir kazasıdır. İlçe merkezi, Afyonkarahisar iline 140 kilometre, Denizli iline 80 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi talibi İsmail Taylan %43,20 oy alarak belediye başkanı olmuştur.

Coğrafya
Dazkırı ilçesinin toplam konumu 338 kilometrekaredir. İlçe merkezinin ortalama deniz seviyesi yüksekliği 830 metredir. İlçe, merkeziyle beraber 15 köyden meydana gelmektir.Dazkırı İlçesi, Afyonkarahisar’a bağlı olan bir kaza olmakla birlikte Ege Bölgesi’nde değildir. Dazkırı, Başmakçı, Dinar ve Evciler kazaları ile birlikte; Akdeniz Bölgesi’nin Antalya Kısmı’nın Göller Yöresi’nde bulunmaktadır. Kış ayları soğuk, yaz ayları epey sıcaktır. Bu durumun nedeni ise Göller yöresinin bir aktarım iklimi içinde yer almasından kaynaklanmaktadır.

Tarih
İlçe hudutları kapsamında eski çağlarda bir çok devlet egemenlik kurmuştur. Bu devletler Lidya, Hitit, İyonya, Roma ve Bizans’tır. Yaşadığımız çağda ortaya çıkan eserlerde bu milletlere ilişik oldukça çok tarihi yapıtlar yer almaktadır.

Dazkırı ilk zamanlar Apa olaraktan adlandırılmıştır. Sonradan bu isimden vazgeçilerek evvel Polatlı olacak şekilde vasıflandırılmış, hemen peşinden de bu adların çokluğuna izafen ve karıştırıldığı sebebi öne sürülerek Dazkırı olacak şekilde değiştirilerek güncellenmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ