Afyon Çobanlar Belediyesi Personel Alımı

Afyon Çobanlar Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çobanlar Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Afyonkarahisar Çobanlar Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Afyon Çobanlar Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çobanlar Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çobanlar Hakkında
Çobanlar, Afyonkarahisar’a bağlı olan bir kazadır. Civar zamanının Akarçay Nehri kenarındaki höyüklerden de anlaşıldığı biçiminde eski Tunç Çağına değin uzandığı kabul edilmektedir. Günümüzdeki Kocaöz (Feleli) köyünde antik Anabura şehri faaliyete geçirilmiştir. Afyon Arkeolojik Müzesi’nde yer alan Artemis heykeli buradan yükseltilmiştir.Afyonkarahisar ilinin 25 kilometre doğu bölgesinde denizden 992 m. yükseklikte düz arazi üstünde yeni sektöre kazandırılmış bir kaza olan Çobanlar’ın, kuzey bölgesinde Bayat, kuzeydoğusunda İscehisar, güneydoğu bölümünde Çay, doğu bölgesinde Bolvadin kazaları konumlanır. Batı bölgesinde Işıklar (5.0 nm) ve Sülümenli (2.8 nm), kuzey bölgesinde Gebeciler (4.6 nm), doğu bölgesinde Kocaöz (3.4 nm) ve güney bölgesinde Değirmendere (4.2 nm) diye kasaba ve köyler konumlanır. Yüzölçümü 422 kilometrekare’dir.

Ekonomi
İlçede ziraat ve hayvancılık bitme noktasına ulaşmıştır. İlçeye belediye ve vilayet genel parlamentosu tarafınca fazla kapsamlı bölge hayvan pazar yeri gerçekleşmesi şart olunmaktadır. Bu durum sayesinde kaza hayvancılıgı örgütlü bir hal alıp geliştirilmesi olası olacaktır. İlçenin arazisi yaylıma elverişli olup hayvancılık kalkındırılması yapmanız şart olunmaktadır. İlçe sakinleri geçimini ziraat ve büyük-küçük baş hayvancılıktan yerine getirmektedir. Arazilerinin büyük kısmı sulanan Çobanlar, Afyon Şeker Tesisi’nin pancar kaynağıdır. Tarımcılıkta pancar ekimi ilk sırayı alır. İlçede iki tane un tesisi bulunmaktadır.

Bu ufak ilçe içerisinde ek olarak, Türk otomotiv sanayisinin en enteresan aracı üretimi gerçekleşmektedir. Nakliyecilik ve ziraat faaliyetlerinde kullanılmış olan Patpat isimli römork-pikap karışımı araçlar, kazanın ufak atölyelerinde üretilir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ