Afyon Çay Belediyesi Personel Alımı

Afyon Çay Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çay Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Afyonkarahisar Çay Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Afyon Çay Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Çay Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çay Hakkında
Çay, Afyonkarahisar’ın kazası. İç Ege kesminde; Ege, Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerinin kesiştiği rota üstünde bulunan Çay kazası, doğu tarafından Sultandağı, güney bölümde Yalvaç, batı tarafında Şuhut ve Afyon, kuzey bölümde Bolvadin ilçesiyle çevrelenmiştir.Coğrafya
Afyonun doğu bölgesinde, Sultan Dağları’nın kuzey eteklerinde inşa edilmiştir. Büyük kısmı dağlar ve akarsular tarafınca derin bir şekilde tarzda yarılmış yüksek düzlüklerden oluşmuş olan kaza topraklarını Sultan Dağları ile Karakuş Dağları engebelendirir. Karakuş Dağlarında yükseklik 2.000 metrenin çerçevesinde olurken, Sultan Dağlarında daha fazladır. Sultan Dağlarının en iyi noktası olan Topraktepe (2.519 m) Isparta sınırındadır. Eber Gölü’nün güneybatı kısmı kaza hudutları içerisinde bulunmaktadır. Göle akan Akarçay Nehri kuzey bölümde doğal hududu oluşturuyor.

Afyon Ovasının bir kısmı de çay kazası hudutları kapsamında bulunmaktadır. İl merkezine 48 kilometre mesafede yer alan kazanın yüzölçümü 830 kilometrekaredir.

İlçenin doğal güzellikleri içinde Eber ve Karamık Gölleri yer almakta olup, bu göllerde balık avcılığı (sazan, turna) ve muhtelif kuş avcılığı gerçekleşmektedir. Ek olarak Çağlayan Parkı ve Şelâlesi, Kanlı Yer Kavaklığı, Kardelen Parkı yöredeki azca gelişmiş mesire mekanlardır.

Ekonomi
İlçe ekonomik durumu tarıma bağlıdır. Yetiştirilen tarımsal mamüllerin başlangıcında tahıl, şeker pancarı, haşhaş gelmektedir. Dağlarla kaplı bölgelerde mera hayvancılığı gerçekleşmektedir. İlçede un fabrikaları yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ