Afyon Bolvadin Belediyesi Personel Alımı

Afyon Bolvadin Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bolvadin Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Afyonkarahisar Bolvadin Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Afyon Bolvadin Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bolvadin Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bolvadin Hakkında
Bolvadin, ülkemizin Afyonkarahisar’a bağlı olan kaza. Bolvadin, Anadolu’nun en eski yaşam yerlerinden bir tanesidir. Var olan vesikalara nazaran 10.000 senelik geçmişi bulunur. Bolvadin, antik Paroreos Phrygia vadisinde faaliyete geçirilmiştir.

Coğrafya
Bolvadin, 31 derece 2 dk. doğu boylamı ile 38 derece 43 dk. kuzey paralelinin kesiştiği konumda, derin bir şekilde ve uzun bir alüvyon ova üstüne inşa edilmiştir.Ege bölgesi’nin İç Batı Anadolu bölgesinde bulunan Bolvadin güney tarafından Sultandağları, kuzeydoğu tarafından Emirdağları ile çevrelenmiştir.

Ulaşım yönünden İç Anadolu, Ege ve Akdeniz bölgelerini birbirine bağlayan kilit konumdadır. Deniz düzeyinden yaklaşık yüksekliği 1016 m. ve yüzölçümü 1108 kilometrekaredir. Afyon yüzölçümünün %12.85′ ünü meydana getirir.

Ekonomi
Bolvadin ilçesinde ekonomik yaşam ziraat, hayvancılık, ticaret ve sanayiye dayalıdır. Vatandaşların geçim kaynağındaki temel faktör ziraat ve hayvancılıktır. Buğday, arpa, mısır, nohut, fasulye, yeşil mercimek, şekerpancarı, haşhaş, ayçiçeği yetiştirilmekte; elma, armut, kayısı, vişne, kiraz benzeri meyveler de üretimi gerçekleşmektedir. Hayvancılıkta bilhassa ufak baş hayvan yetiştiriciliği yaygın olarak görülmektedir.

Bolvadin, vilayet ve ilçelere endüstri ürünleri pazarlamasını yapmaktadır. Bunlar emaye mamulleri, işlenmiş kereste, teneke, demir doğrama, kaymak, sucuk, yumurta şeklindedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ