Afyon Başmakçı Belediyesi Personel Alımı

Afyon Başmakçı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Başmakçı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Afyonkarahisar Başmakçı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Afyon Başmakçı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Başmakçı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Başmakçı Hakkında
Başmakçı, Afyonkarahisar’ın bir kazasıdır. Dinar’ın vilayet olması için verilmiş olan yasa tekliflerinde Dinar ilçesine bağlanması planlanmıştır.

Başmakçı ilçesinin tanınan geçmişi Milattan Önce 1750-1200 senelerinde egemenlik süren Hititliler süresine değin gitmektedir. Hititlilerden sonrasında Dinar ilçesini (Apemeia) belli bir müddet başkent olaraktan inanan Frigyalıların elinde kalmıştır. Frigyalılardan sonrasında Lidyalılar bu bölgeye haiz oldular. Milattan Önce 6. yüzyılda Perslerin, M.S. 4. yüzyılda Makedonya Krallığı’nın eline geçmiş olan bölge Selvkosların sonrasında da Bergama Krallığı’na onlardan sonrasında Roma İmparatorluğu’nun iki farklı duruma ayrılmasıyla beraber Başmakçı Bizans toprağı durumuna gelmiştir.İlçenin en dikkat çekici geçim kaynağı büyükbaş süt hayvancılığı, yumurta tavukçuluğu ve gülyağı üreticiliğidir. ülkemiz yumurta pazarının belirlendiği yer ismiyle her daim isminden söz ettirmiş ve duyurmaktadır. 6.000’in üstünde kültür ırkı süt ineği ile ehemmiyetli sayılabilecek oranda süt üretimi gerçekleşmektedir. Ek olarak gül çiçeğinden Gülyağı imalatı yürütülmekte olup, yağın yabancı ülkelere ihracı ile ilçeye ehemmiyetli derecede gelir amaçlanmaktadır.

Afyonkarahisar’ın kazaları içinde kooperatifler kazası olaraktan adlandırılır. Müstahsil, girişimci icra ettiği en ufak uğraşıyı kooperatif kurarak yürütmektedir.

İlçenin nüfusu TUIK verilerine göre nihai olacak şekilde gerçekleşen Adrese Dayalı Nüfus Tespit Faaliyetlerine bakılırsa toplam 11.329’dur. Nüfusun 5899’u kaza merkezinde arta kalanı ise bucak ve köylerinde hayatlarını devam ettirmektedir. İlçe bağlısı ismiyle merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 1 kasaba, 13 köy ve 8 semtten meydana gelmektir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ