Adıyaman Samsat Belediyesi Personel Alımı

Adıyaman Samsat Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Samsat Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Adıyaman Samsat Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Adıyaman Samsat Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Adıyaman Samsat Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Samsat Hakkında
Samsat, Adıyaman’ın bir kazasıdır. Kuruluş vakti fazla eski zamanlara kadar uzanan Samsat ilçesine Sümerler evresinde “Semizata” dendiği tahmin edilmektedir. Mısırlıların ise yeniden Samsat ilçesine “Şamşuata”(?) ya da “Şemşiata”(?) söylediği tahmin edilmektedir. Fakat şehrin ismini Kommagene krallarından I. Antiochos Epiphanes’in büyükbabası olan Kral Samos’tan temin etmiş olmuş olduğu tahmin edilmektedir. Bu adın anlamının ne olmuş olduğu bilinmemekle beraber antik çağlardan sonra Samsat adı muhtemelen Kral Samos’tan ötürü “Samasota”, “Samusat”, “Şimsat” “Simisat” ismiyle isimlendirilmiştir. Samsat isminin Süryanice ve İbranice adının “Simsat” (Şimsat) olmuş olduğu ve bu adın “Güneş” “Güneş Diyarı” manalarına geldiği söylenmekle beraber bunun yanlış olmuş olduğu kanati yer alır. Zira ortaçağın ilk zamanlarında 4. asrın başlarında Ermeniler Hıristiyanlığı kabul etmeden evvel ateşperest idiler. İlçemiz Güneydoğu Anadolu’da, Adıyaman’ın Güney-Doğu tarafında bulunmakta olup, kilometrekareye 35 kişi düşmektedir.

Batı bölgesinde Atatürk Baraj Gölü, kuzey bölgesinde Kahta kazası, doğu bölgesinde Mustafa Kemal Atatürk Baraj Gölü, güney bölgesinde Atatürk Baraj Gölü (karşı kıyıda) Şanlıurfa vilayeti Bozova kazası) yer almaktadır.

Yeni Samsat kazası, Atatürk Baraj Gölü’nün kıyı bölgesinde üç taraftan baraj gölü ile çevrili bir yarımada görüntüsü verilmiştir. Denize olan yüksekliği 610 metre olan ilçemizin vilayet merkezine mesafesi 47 kilometredir.

Arazi yapısı dolayısıyla ilçemiz, güneye doğru eğilimlerle alçalan bir ova görüntüsündedir. Bitki örtüsü olaraktan ekilmiş olan, tahıl ve tütünden ibarettir.

Yaz ayları epey sıcak ve kurak kış ayları ise ılık ve yağmurlu devam eden Akdeniz iklimi göze çarpsa da nispi nemin düşük bulunması sebebiyle Güney Doğu Anadolu iklimine benzemektedir. Fakat son senelerde Atatürk Baraj Gölü sebebiyle rutubet miktarı nispetten yükselmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ