Adıyaman Kahta Belediyesi Personel Alımı

Adıyaman Kahta Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kahta Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Adıyaman Kahta Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Adıyaman Kahta Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Adıyaman Kahta Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kahta Hakkında
Kahta, Adıyaman’a bağlı olan en büyük kazadır. Kâhta’nın geçmişi sabah medeniyetinin doğuş yeri olan Mezopotamya’ya olan yakınlığı sebebiyle tarih öncesi dönemlere değin uzanır. Bulunmuş olduğu coğrafî durum sebebiyle tarih öncesi dönemlerden bugüne kadar yüksek sayıda medeniyetlere hane sahipliği gerçekleştirmiştir. Civarda imal edilen arkeolojik kazılardan elde edinilmiş olan eser ve bulgular ile şimdiye intikal eden canlı tarihi bulgular en bariz kanıtlardır. Paleolitik, neolitik, kalkolitik devir ve tunç devrine ilişkin elde edilen eserler Adıyaman müzesinde yayınlanmaktadır. Milattan Önce 2000 senelerinde Kommagene Krallığının bünyesine değin (Milattan Önce 69) Hititler, Mitaniler, Aramiler, Asurlular, Geç Hititliler, Persler, Kummurlar ile makedonyalı büyük İskender’in egemenliği ve Doğu Roma imparatorluğun hakimiyeti egemenlik sürdürmüştür.Kahta ilçesinin her kesiminde bu ve bu duruma birbirine benzer eşi olmayan kalıntılar yer almaktadır. Dünya üzerindeki en büyük Zeus Kralının heykeli Nemrut dağı öreninin üzerindedir.

İlçe Merkezinin yaşam alanı ova üzerindedir. İlçenin kuzey bölgesi dağlarla kaplı olup, bu alanda köyler ziraat arazisi dışına, yamaçlara inşa edilmiştir. 

Coğrafya
Kahta; 38-17 doğu meridyeni ile 37-45 kuzey enlemi üstünde kalır. Denize olan yüksekliği 750 m’dir. Kuzey tarafında yüksekliği 2000 metreye yükselen sıra dağlarla çevrili kaza 1490 kilometrekarelik yüz ölçüme haizdir. Adıyaman’ın 33 kilometre doğu bölgesinde kalır. İlçe yüzölçümünün Kahta merkez ile birlikte tahmin edildiği üzere üçte ikisi 1. denli, kalmış olan tahminen üçte biri ise 2. denli zelzele bölgesi içinde yer alır.

Kahta kazası, doğu tarafından Gerger kazası, güney ve güneydoğu tarafında Şanlıurfa vilayeti, güneybatıda Samsat kazası, batı tarafında Adıyaman, kuzey bölümde Sincik kazası ve Malatya vilayeti ile çevrelenmiştir. Şu anda kazanın doğu ve güneydoğu yakasındaki hududunu Mustafa Kemal Atatürk Baraj Gölü ortaya toplamaktadır.

İlçenin kuzey kesimi dağlarla kaplı alanlardan ortaya gelirken, güney kesimi düzlük alanlardan ortaya gelmektedir. Kuzey bölgesinde bulunan en yüksek konum Nemrut Dağı’dır (2.206 metre), dağlarla kaplı alanlardan güneye doğru uzandıkça evvel yayla sahalarına sonrasında yaygın ovalara geçilir. Kahta Antitoros Dağları’nın güney eteklerinde başlayıp güneye doğru alçalan ve Harran ovası’na doğru uzanmakta olan bir arazi alanına haizdir. İlçe merkezi düz bir yerde faaliyete geçirilmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ