Adıyaman Besni Belediyesi Personel Alımı

Adıyaman Besni Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Karataş Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Adıyaman Besni Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Adıyaman Besni Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Adıyaman Besni Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Besni Hakkında
Besni Adıyaman vilayet merkezinin batı tarafında bulunan ve vilayet merkezine 44 kilometre mesafede yer alan bir kazadır.

Deniz düzeyinden 1050 metre yüksekte bulunan Besni’nin nüfusu TUIK verilerine göre tahmin edildiği üzere 36.000 şeklindedir. “Cennete Eş” anlamına gelmiş olan Bethesna, Bihicti, Bisni diye isimlerle anılmıştır. Malazgirt Savaşı ile Anadolu’ya giren Türkler Besni ilçesine üç koldan girerek kenti hakimiyetliklerine almışlardır.

Bu Türkler Saka-İskit Türklerinin Varsak, Türkmenlerin Avşar ve Çerkez oymakları ve Türkoğulları kavmi olmuş olduğu gerçekleşen incelemelerde meydana çıkarılmıştır. Evliya Çelebi Besni için “hayran kaldım” demiştir. Büyük Tuarruz’da, Kuva-i Milliye’ye Besni de rastlanır. İlk milletvekili Reşit Bey’in(AĞAR) Sivas Kongresi’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün en yakın çalışma dostu olacak şekilde parasal ve ruhani yardım vermiş olduğu da kabul edilmektedir. 19. asrın sonlarında Malatya’ya bağlı olan bir ilçe olan Besni, Cumhuriyetin ilk senelerinde Gaziantep vilayetine bağlandı. 1933’te tekrardan Malatya’ya bağlanan kaza 1954’te il yapılan Adıyaman vilayetinin bir kazası oldu.

1330 kilometrekare yüzölçümüne haiz Besni’nin, 8 kasaba belediyesi, 63 köyü ve 49 mezrası yer almaktadır. İlçe halkının ehemmiyetli bir kısmı geçimini ziraat ve hayvancılıktan sağlamaktadır.

Besni ilçesinde Adıyaman Üniversitesi’ne bağlı olan, Besni Meslek Yüksek Okulu yer almaktadır. Besni M. Y. Okulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafınca geçici ismiyle açılan, 4500 metrekaresi kapalı olan, 7000 metrekaresi açık saha haline gelmek suretiyle toplam 11500 metrekarelik kullanım sahasına haiz binada öğretimini sürdürmektedir. Okuldaki sınıf sayısı 18 tane, 7 adedi 36 kişilik ve 1 tanesi de 40 kişilik haline gelmek suretiyle toplam 8 sınıf kulanımına hazırlanmıştır. Yüz kişilik bir konuşma salonu da yer almaktadır. Teknoloji laboratuvarı 1 tane olup, 100 kişiliktir. 2004-2005 tahsil öğretim senesinde 52 talebe mezun haline gelmiştir. Ek olarak Besnili iş adamı Mehmet Erdemoğlu tarafınca gerçekleşen 500 talebe kapasitesine sahip erkek ve kız talebe yurdu bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ