Adana Yüreğir Belediyesi Personel Alımı

Adana Yüreğir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Karataş Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Adana Yüreğir Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Adana Yüreğir Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Adana Yüreğir Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yüreğir Hakkında
Yüreğir, Adana ilinin Büyükşehir merkez kazalarından biri olmuştur. Adana ilinin ortasından geçmiş olan seyhan Nehri, Yüreğir ve Seyhan kazalarını böler. Adana ilinin merkez kazası olan Yüreğir, 5 Haziran 1986’da belediye durumuna gelmiştir. İsmini 1250-1352 seneleri içinde Türk Oğuz boyundan Üçoklara ilişik kavmin buraya yerleşmesinden ötürü almaya hak kazanmıştır. Adana ilinin en fazla göç alan kazasıdır.Coğrafi vaziyet olacak şekilde Torosların eteğine kuruluşu gerçekleşen Çukurova Üniversitesi’nin güney bölgesinde geçen Yüreğir İlçesi yerleşim konumu, doğu tarafından Misis havzası, batı tarafında Seyhan Nehri ve güney bölümde Karataş Ovası ile çevrelenmiş alanda oluşmuş olan yaşam alanıdır. Tarihsel olaraktan aktarım sahaları üstünde yer alması nedeniyle Yüreğir kazası ehemmiyetli bir yol ayrımı noktası ismiyle düşünülmüştür.

Yüreğir ilçesinin kuzey bölgesinde İmamoğlu, kuzey batısında Karaisalı, batı bölgesinde Seyhan, doğu bölgesinde Ceyhan, güney bölgesinde Yumurtalık ve Karataş kazaları yer almaktadır.

İlçe bağlısı olaraktan merkez dışında haline gelmek suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 13 kasaba, 112 köy ve 89 semtten meydana gelmektir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. MUSTAFA diyor ki:

    YEREL YÖNETİM MEZUNUYUM BELEDIYENIZDE CALIŞMAK İSTİYORUM

BİR YORUM YAZ