Adana Tufanbeyli Belediyesi Personel Alımı

Adana Tufanbeyli Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Tufanbeyli Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Adana Tufanbeyli Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Adana Tufanbeyli Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Adana Tufanbeyli Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Tufanbeyli Hakkında
Doğu bölgesinde Kahramanmaraş (Göksun kazası), batı bölgesinde Kayseri vilayeti (Develi ve Tomarza kazaları), güney bölgesinde Saimbeyli, kuzey bölgesinde ise Kayseri (Sarız kazası) yer alır. Yüzölçümü 964 metrekare, nüfus yoğunluğu tahminen 25 kişi/kilometrekaredir. Coğrafi yapısı dolayısıyla bağlı olmuş olduğu Adana ve hudut illere fazla uzaktır. Adana iline 196, Kayseri’ye 178 ve Kahramanmaraş’a 160 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Yükselti 1474 metre civarı durumundadır. Kayseri’yle ekonomik ilişkisi bulunur. Ekonomik olaraktan Kozan ve Kayseri iline bağlı durumdadır.Nur Dağları’nın devamı olan Binboğa dağları ve Batı Toroslar’ın devamı olan Tahtalı dağları içinde kalmış, engebeli ve kırık bir arazi alanına haiz yüksek bir yayla görüntüsündedir. 3000 metrenin üstüne çıkan yükseklikler yer alır. Tufanbeyli’ye ulaşım güney tarafından Obruk beli geçidi, doğu tarafından Kan geçidi, batı tarafından Gezbeli geçidi ile sağlanır. Seyhan nehri’nin bir kolu olan Göksu ırmağı ilçenin yakınından geçer ve kaza topraklarını kuzeyinden güneye iki farklı duruma ayırır.

İlçe iklim itibariyle karasal iklim yapısına haizdir. Yazlar sıcak ve kurak, kış ayları soğuk ve yağmurlu geçer. Bitki örtüsü açısından fakirdir. İlçenin kuzey bölgesinde kalmış olan dağlarla kaplı alanlarda çam, sedir, köknar ve ardıç ormanları yer alır. Ekilebilir arazi kazanın güney bölgesinde ve güneydoğu bölümünde daha çoktur.

İlçede buğday, şekerpancarı, fasulye, nohut, patates imalatı çoğunluğu oluşturuyor. Son senelerde meyvecilik içinde adımlar atılmaktadır. Su kaynakları yönünden varlıklı bulunmasına karşın kullanım açısından zayıftır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. derya diyor ki:

    derya ben adana seyhanda ikamet ediyorum karamanoğlu mehmet bey ünv. yerel yönetimler mezunuyum

BİR YORUM YAZ