Adana Saimbeyli Belediyesi Personel Alımı

Adana Saimbeyli Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Saimbeyli Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Adana Saimbeyli Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Adana Saimbeyli Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Adana Saimbeyli Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Saimbeyli, Adana’nın bir kazasıdır. Eski ismi Haçin olup, ilçeyi Fransız işgalinden kurtaran Saim Bey’in anısına, adı Saimbeyli’ye dönüştürülmüştür. İlçe merkezinin nüfus bilgisi 2000 seneyi Nüfus araştırmasına nazaran 5.200 kişidir. Adana iline mesafesi 157 kilometredir, ve Saimbeyli ilçesine bağlı olan 25 köy yer almaktadır. Ekonomik olaraktan Kozan ilçesine bağlı durumdadır.İlçenin kuruluşu konusunda elde kesin malumatlar yer almaktadır.
Zamanı kalıntılara nazaran Hititler devrine değin uzanır. İlçenin eski ismi Haçindir. Bu ismin de ovaya başta olan Anavarza Beyliğin’den geldiği ve Bey Toryo’nun erkek çocuğunun ismi olmuş olduğu kabul edilmektedir. Bölge muhtelif milletlerin tesiri altında kalmıştır. Osmanlı zamanında Maraş sancağının Elbistan ilçesine bağlanmıştır. Büyük Tuarruz esnasında Fransız işgali altında kalmış, 18 Ekim 1920 yılında Yüzbaşı Doğan ve Kaymakam Saim Bey tarafınca kurtarılan bölge 1922 senesinde Kaymakam Saim Bey’den ötürü bu ismi temin etmiş, yeni bir kaza ismiyle kurulmuştur. 1928 senesinde de günümüzdeki yerine taşınmıştır.

Ekonomik durumu hayvancılık ve tarıma bağlıdır. En fazla koyun ve kılkeçisi beslenir. Ziraat mamulleri kaza halkının ihtiyacını karşılayacak düzeyde olup, öncelikli ziraat mamulleri buğday, arpa, kiraz, baklagiller ve üzümdür. İlçe topraklarında demir yatakları yer alır. Ormancılık gelişmiştir. Ek olarak kaza hudutları içinde yer alan yaylalar ilçe ekonomisine katkı katkıda bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ