Adana Pozantı Belediyesi Personel Alımı

Adana Pozantı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Pozantı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Adana Pozantı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Adana Pozantı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Adana Pozantı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Zamanı süresince Pozantı ilçesine muhtelif milletler tarafınca farklı adlar elde etmiştir. Pozantı’nın ilk dönemlerde ismi Pendonsis ya da Pendosis şeklindeydi. Araplar El Bedendum demişler, Türkler de Bozantı adını vermişlerdir.

Gülek boğazı yolu birçok milletin konup göç ettiği Pendonsis kenti kalıntıları üstüne kurulmuş, vakti süresince coğrafi dalından ötürü ehemmiyetli bir konak yeri meydana gelmiştir.Pozantı ve etrafı Hititlerin, Perslerin, İskender’in, Roma ve Bizans İmparatorluğunun idaresinde kaldıktan sonrasında, Abbasiler zamanında özellikle Halife Harun Reşit döneminde bu bölgeye fazla sayıda Türk aşiret ve boyu yerleştirildi. 1015 yılından sonra Anadolu’ya geçmiş olan Türk akınları buralara değin uzandı. 1071 Malazgirt zaferinden sonrasında Türk toprağı oldu. Haçlı seferleri esnasında yine Bizansların eline geçmiş olan Pozantı Yavuz Sultan Selim’in 1571 seferi ile Osmanlı topraklarına iştirak etti.

Mondros Ateşkes Antlaşmasının imzalanmasından sonrasında Anadolu, işgal güçlerinin istilasına uğramakla Pozantı’da Fransızların işgaline uğradı. 25 Mayıs 1920 yılında Pozantı’nın kurtuluş tarihidir.

Bu esnada Adana da Fransızların işgaline uğradı. İl merkezi 5 Ağustos 1920 Pozantı kongresinden sonrasında, Pozantı ilçesine taşındı. 1954 seneye değin kasaba olan Pozantı bu tarih içerisinde ilçe yapılmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ