Adana Karataş Belediyesi Personel Alımı

Adana Karataş Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Karataş Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Adana Karataş Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Adana Karataş Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Adana Karataş Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Karataş Hakkında
Karataş, Adana ilinin bir kazasıdır. Doğu Akdeniz kesminde Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin tabii hudutları içinde sektöre kazandırılmış olup Adana iline 48 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

1986 senesinde Adana ilinde Yüreğir kazasının kurulmasıyla köylerinin bir bölümü bu kazaya bağlanmıştır ve 2005 senesi itibarı ile bir kasaba ve 46 köyü yer alır.

Yüzölçümü 922 kilometrekare olan kazanın nüfusu TUIK verilerine göre 2000 seneyi sayımına bakılırsa 32,375 dir. Bu nüfusun 9.189’u kaza merkezinde ve 23.186’sı kasaba ve köylerde hayatlarını devam ettirmektedir.Tarihçe
Zamanı çok eskilere eski zamanlara kadar uzanan Karataş Milattan Önce 1000 senelerinde askeri ve ticari ağırlığı olan yollar üstünde sektöre kazandırılmış bir liman kentidir ve antik zamanlardaki adı Margasus’tur. Milattan Önce 1900’lü senelerde Arvaza ve Huri krallıklarının, Milattan Önce 1530’lu senelerden sonrada Hitit krallığının yönetimine girmiştir. Milattan Önce 1200’lerden evvel Kue, sonrasında da Asur krallığının hakimiyetine kazandırılmıştır. Karataş’ta yer alan yazılı yapıtların bir çok Kue Krallığı vaktine denk gelmektedir.

Antik çağlarda coğrafi pozisyonu önem taşıyan kent, bununla beraber Ceyhan nehri süresince o periyotta sektöre kazandırılmış olan Mopsuhestia, Hemite ve Asitavandaya illerine kilit bir noktadadır.

Kent ortaçağda Roma ve Abbasilerin hakimiyetliğini yaşamış ve 1517 senesinde Osmanlıların yönetimine girmiştir. I. Dünya Savaşı’ndan sonrasında bir sene Fransız işgali altında yer alan şehir 1928 senesinde kasaba, 1957 senesinde de ilçe yapılmıştır.

İlçe bağlısı olarak merkez dışında haline gelmek suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 2 kasaba, 46 köy ve 7 semtten meydana gelmektir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ