Adana Karaisalı Belediyesi Personel Alımı

Adana Karaisalı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Karaisalı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Adana Karaisalı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Adana Karaisalı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Adana Karaisalı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Karaisalı Hakkında
Karaisalı, Adana ilinin bir kazasıdır. İlçe 2006 senesinde Adana’ya bağlanmıştır. Geneli ormanlık olan kazanın kent gürültüsünden uzak sakin bir havası bulunur.Karakılıç köyü civarlarında geçmişi Roma evresine ilişik olan Milvan Kalesi.
Altınova Köyü civarlarındaki vakti ipek yolu üstünde yer alan Kesiri Han.
Karaisalı’nın 40 kilometre kuzeydoğu bölgesinde bulunan Etekli köyünde yer alan Keçi Kalesi ismiyle hatırlanan, Romalıların yapmış olduğu epey yüksek ve ekseninde bulunan zindan, yanık kale ve vakti kalıntılar…
Hacıkırı köyü civarlarında yer alan tahminen 100m yüksekliğinde, 1903 senesinde Almanlar tarafınca oluşturulan ve kendine mahsus tasarımıyla dikkat çeken Varda(Alman) Köprüsü hakikaten görülmeye değerdir.

İlçe hudutları iç tarafında Yerköprü mesire yeri (Hacıkırı’ya 5 kilometredir) ve Kızıldağ yaylası.
Kalayçılar köyü. Köyün suyu ve yolu bulunmamaktadır lakin Hacılı köyünden sonrasında 7 kilometre stabilize yolla ulaşılabilir.
Adana ilini İç Anadolu’ya bağlayan ve Hacıkırı (Kıralan) köyünden başlayan trenyolu (Hicaz ve Bağdat demiryolu olaraktan da tanınır) üstünde yer alan zamanı “Alman Köprüsü”. (Demiryolu Köprüsü/Almanlar tarafınca yapılma olmuş olduğu için bu adla anılır. Köprü Taş yapı olmuş olduğu için “Taş Köprü” şeklinde de anılır. Hem de; imal esnasında yaşanmış olan müessif bir olayın gelişimi sırasındaki bir ifadenin değişimi ile bugün “Varda Köprüsü” olarak de tanınır.) 210 metre uzunluk, 99 metre yüksekliktedir ve 1922 senesinde ulaşıma açılmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ