Adana İmamoğlu Belediyesi Personel Alımı

Adana İmamoğlu Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. İmamoğlu Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Adana İmamoğlu Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Adana İmamoğlu Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Adana İmamoğlu Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

İmamoğlu Hakkında
İmamoğlu, Adana’ya bağlı olan, kuzey bölgesinde Kozan, güney bölgesinde Yüreğir ve Ceyhan, doğu bölgesinde Ceyhan ve Kozan, batı bölgesinde ise Aladağ ve Karaisalı kazaları bulunan bir ova ilçesidir. Ekonomik olarak Kozan ilçesine bağlı durumdadır.

İmamoğlu kazasının tarihi Adana İli ile Kozan kazasının tarihi kapsamında ele alınması gerekmektedir. İlçe merkezinin oluşumu sonra gelen tarihlere denk gelse de ilçeye bağlı olan köylerde yerleşimin tarihi daha öncelere değin dayanmaktadır. Bundan dolayı kazanın tarihini bağlı olan köylerin,Adananın ve Kozanın tarihinden ayrı tutmak doğru olmaz



Coğrafya
İmamoğlu, Adana iline 45 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İmamoğlu’nun yüzölçümü 424 kilometrekaredir. İlçenin Kuzey bölgesinde Kozan, doğu bölgesinde Ceyhan, güney bölgesinde Yüreğir, Batı bölgesinde Aladağ kazaları vardır. Yerşekilleri genel ismiyle ovasal özellikler gösterip, tarıma elverişili alüvyonal araziler ağırlıktadır. İlçenin kuzey bölgesinde karstik yerşekilleri görülebilmektedir. İlçe ortalama deniz seviyesi yüksekliği 90m olup, kuzey bölgesine doğru bu sayı yükseliş gösterebilmektedir.

İlçe iklimi, tipik Akdeniz iklimi özelliklerini radikal bir stilde göstermektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ılık ve yağmurludur. Yağışlar yağış ve dolu halindedir.

Ekonomi
İlçe Ekonomik durumu büyük miktarda tarıma bağlıdır. İlçenin ana gelir kapısı tarımdır fakat sulama sondaj kuyularından sağlandığı için yeterli değildir. Tarımsal üretime dayalı imalat tesisleri ve ufak ölçekli endüstri fabrikası bulunur. Ziraat ve hayvancılığın son derece önemli olmuş olduğu ilçe içerisinde, üretilmiş olan en dikkat çekici ziraat mamulleri; mısır, buğday, şeftali, zeytin, soya, patates, kekik, nane, ayçiçeği, pamuk, yer fıstığı biçiminde mamullerdir. Sulu arazilerde ikinci ekim gerçekleştirilebilmektedir. Ek olarak örtü karpuzu ve turunçgiller yetiştiriciliği yapılmaktadır. Hayvancılık sanayiinde en dikkat çekici çalışmalar, besicilik ve arıcılıktır. İlçede koyun, keçi, sığır yetiştirilmektedir. Süt Toplama ve Süt İşleme Fabrikası, Un tesisleri, yer fıstığı sökme makinesi üretimi, arı kovan imalatı benzeri ekonomik çalışmalar, kaza ekonomisinin bel kemiğini oluşturuyor.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.



ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ