Adana Feke Belediyesi Personel Alımı

Adana Feke Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Feke Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Adana Feke Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Adana Feke Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Feke Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Adana Feke Tarihçesi
Feke, Adana’nın bir kazasıdır. Adana iline 122 kilometre mesafede olup deniz düzeyinden 620 metre yüksekliktedir.Feke ilk çağlardan bugünlere birçok kavim ve Devletlere yaşam konumu olmuştur. Feke’nin Milattan Önce 16. asırda Hititlerin hakim olmuş olduğu bir federasyon kesminde kurulmuş olduğu rivayet edilmektedir. Son senelerde Kayseri Kültepe ve Osmaniye Karatepe tablet ve yazıtlarından anlaşıldığına nazaran yönetim yeri Mezopotamya da ki Asur şehri olan, Asur Devleti vatandaşlarından oluşmuş olan tüccarlar Milattan Önce 19. ve 18. asırda Kültepe ve etrafı ile Anadolu’nun farklı bölgelerinde ticaret kolonileri kurarak iyi teşkilatlanmış bir Piyasa şebekesi geliştirmişlerdir. Milattan Önce 19. asırda Asur ticaret kolonilerinin oluşturmuş olduğu Piyasa ağında: İç Anadolu’nun yüksek Platoları ile Klikya Ovası arasında bulunan bağlantıyı sağlayan bir geçit bulunması ve bu güzergahtan başlayan ticaret kervanlarının güvenliğini ve denetimini gerçekleştirmek düşüncesiyle hakim noktalarda karakollar faaliyete geçirilmiştir. Feke Milattan Önce 6. asırda Perslere, Milattan Önce 333 senesinde ise Persleri yenen Büyük İskenderin eline hakimiyetine geçmiştir. İskenderden sonra Milattan Önce 1. asır sonlarına doğru Roma İmparatorluğuna, daha sonraları Bizanslıların hakimiyetine geçmiştir. 1375 senesinde Mısır Memluklarının işgali ile Ermeni egemenliğine son verildi. Vahka (Feke) Yavuz Sultan Selim’in 1517 senesinde Mısır seferi esnasında Osmanlı İmparatorluğu tarafınca feth edilmiştir. Sonraki senelerde Yüreğir Türkmen Beylerinden Ramazanoğlu ailesinin yönetimine girmiştir. Daha sonra gelen senelerde Avşarlar, Varsaklar ile Kınık boyuna dayanan sırkıntı, bozdoğan, berber biçiminde Türkmen boyları bu bölgeyi yaylak olacak şekilde kullanmışlardır.

1893 senesinde Osmanlı İmparatorluğu tarafından gerçekleşen nüfus araştırmasına nazaran Feke’nin nüfus bilgisi 12.919 kişidir. Bunun %75’i Türklerden, %yüzde 12’lik kısmı Ermenilerden, %9’u Kürtlerden ve %1’i protestanlardan oluşmaktaydı.

İlçenin nüfus bilgisi 2000 genel nüfus araştırmasına nazaran 20890’dir. Bunun 4632’si kaza merkezinde, 16258’i ise bucak ve köylerde yaşamaktadır.

İlçe bağlısı olaraktan merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine dayanan; 0 kasaba, 40 köy 5 semtten meydana gelmektir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ