Adana Çukurova Belediyesi Personel Alımı

Adana Çukurova Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çukurova Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Adana Çukurova Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Adana Çukurova Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Adana Çukurova Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Adana Çukurova Hakkında Coğrafi ve Tarihi Bilgiler
Çukurova, Adana’nın bir kazasıdır. Çukurova Adana ilinin merkez kazasından biri olmuştur. Seyhan ilçesinden Ayrılarak ilçe haline gelmiştir. Yüzölçümü 240 km²’dir. İsmi Türkiyede bereketli topraklarıyla tanınmış olan Çukurova’dan verilmiştir.

İlçenin 13 Belediye 11 Köyü bulunmaktadır. 9 belediye Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Parçasıdır, Geri Kalan Dördü Büyükşehir Belediye haricindedir. Büyükşehir Dışındakiler; Salbaş, Kocatepe ve Gökkuyu.2008’de merkez kaza olan Seyhan ilçesinden terk ederek İlçe Statüsüne Kavuştmuştur. Adana ilinin 5 Merkez İlçesinden (Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam, Karaisalı) bir tanesidir.

Coğrafya ve İklim
Çukurova’nın doğu bölgesinde Sarıçam, batı bölgesinde Tarsus, Kuzey bölgesinde Karaisalı , güney bölgesinde ise Seyhan bulunmaktadır.

Çukurova, Akdeniz ikliminin tesiri altında kalmaktadır. Yaz ayları sıcak ve yağmursuz, kış ayları ise ılık ve yağmurludur. En sıcak geçen ayın ortalaması 28.1 C , en soğuk geçen ayın ortalaması 9,3 derecedir. Şimdiye değin belirlenen en fazla sıcaklık 1958 senesi 24 Ağustosunda 45.6 C , en alt sıcaklık 1964 senesi 20 Ocak senesinde -8.4 derecedir. Senelik yağmur miktarı 647 mm dir. Bu tutarın tahminen %50’si kış aylarında alınırken, % 4’ü yaz ayı, arta kalanı İlkbahar ve Sonbahar ayında alınır. Yaz aylarındaki rutubet payı epey yüksektir. Tabii bitki örtüsü 1.500 metre rakıma değin bodur maki bitkileridir. Denize yakın alanlarda kumcul ve tuzcul bitkiler de görülür.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ahmet şen diyor ki:

    ben Jandarma’da 15 yıl görev yaptım ve kendi istegimle ayrıldım. Belediyenizin zabıta kadrosunda görev yapmak isterim, şimdiden teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZ