Adana Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Adana Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Adana Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Adana Büyükşehir Belediyesi memur alımlarını resmi sınavlar aracılığı ile yapmaktadır. Kpss ve resmi kurumlar tarafından yapılan sınavlara girdiyseniz ve bu sınavlardan beli puanları aldıysanız, belediyelerde çalışma şansınız doğabilir. Belediyelerde personel alımı yapılacağı zaman İşkur ve belediye resmi sitelerinde duyurular açılmaktadır. Bunlar dışında belediyelere direk olarak iş başvurusu yapılmamaktadır. Ancak şöyle bir durum var, belediyelerle anlaşmalı olan taşeron firmaları bulabilirsiniz ve bu firmalara iş başvurusu yapabilirsiniz.

Adana Ekonomik ve Coğrafi Özellikler
Türkiye’mizin en güzel illerinden bir tanesi olan adana ilimizde Adana’da toplam 2 milyon 149 bin vatandaşımız yaşamaktadır. Akdeniz’den 30 kilometre içeride ve Seyhan Nehri’nin üzerinde yer almaktadır.

Adana, ülkemizin en gelişmiş tarım bölgelerinden bir tanesidir. Modern tarım araçlarının en fazla kullanıldığı Adana ilinin yüzölçümünün yüzde 39’luk kısmı tarıma elverişlidir. Adana toprakları çok bereketlidir.Adana’da sulanan araziler her yıl daha da fazla artmaktadır. Adana topraklarından her yıl birkaç kere ürün alınabilmektedir. Türkiye’de gerçekleşen pamuk üretiminin yüzde 25’lik bölümü Adana’da yapılmaktadır. Her yıl yaklaşık 250 bin ton saf pamuk üretilmektedir. Pamuk dışında, karpuz, kavun, arpa, yulaf, üzüm, incir, pirinç ve yer fıstığı gibi birçok tarım ürünü yetişmektedir. Çok bereketli topraklara sahiptir.Adana’da hayvancılık çok fazla ön planda değildir. Tarıma nazaran çok daha az önem taşıyan hayvancılık, daha çok Toros Dağları yamaçlarında yapılmaktadır. Adana’da mera ve otlaklar az olduğu için hayvancılık çok fazla ilerlememiştir. Adana’da yapılan hayvancılıkta, koyun, sığır, at, deve ve kıl keçisi yetiştirilmektedir. Arıcılığın da son zamanlarda geliştiğini söyleyebiliriz.

Adana’da bulunan hidroelektrik ve termik santrallerden yıllık 7 buçuk milyon kwh elektrik istihsali gerçekleşmektedir. Adana ilimiz sanayi açısından tıpkı tarımda olduğu gibi oldukça gelişmiştir. İmalat sanayi açısından bakacak olursak Adana, Türkiye’nin en gelişmiş dördüncü ili konumundadır. Adana’da, dokuma ve giyim eşyası, pamuk ipliği, bitkisel yağ, dmt, gıda, yedek parça, klima cihazları ve kimyevi maddeler gibi birçok dalda çeşitli fabrikalar bulunmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi iş ilanları, işçi ve eleman alımı, iş başvuru formu, iş başvurusu için İşkur resmi web sayfasından üye girişi yaparak, iş arama bölümüne Adana Büyükşehir Belediyesi iş ilanları yazarak güncel iş ilanı olup olmadığını aratabilirsiniz.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ÇİĞDEM GÜRSES diyor ki:

    2011 Anadolu Ünv. İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi mezunuyum.Bunun yanı sıra 2.Ünv.Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümünde 2. sınıfı okumaktayım 4 yıldır Adana Aladağda Kışlak,Sinanpaşa,Karahan ve Gerdibinde Ücretli öğretmenliği severek göreviğimi layığı ile yerine getirmeye çalışmaktayım. Ünv.eğitim hayatım boyuncada hastanelerin muhasebe bölümünde büyük alışveriş merkezlerinin satış bölümlerinde dershanelerin eğitim danışmanlıklarında ve işletmelerde ekonomi bölümünde ekonomi ve piyasaları üzerinde iş adamları ve milletvekilleri ile görüşmeler yaparak tamamlamış bulunmaktayım.Cenabı mevlamdan dileğim bu kutsal meslek olan öğretmenliği ömrüm yettiğince yapabilmektir bu mesleği bana ücretli de olsa öğretmenlik yapabilme imkanı veren Aladağ milli eğitim müdürlüğüne teşekkür ederim.Belediyemizden ricam ücretli öğretmenlik alımları artık neredeyse yok denecek kadar azalmıştır branşım şimdilik öğretmenlik olmadığı için bundan sonraki yılda bu görevi istesemde alamayacağmdır açıkçası işsiz kalmak istemiyorum artık bi şekildede olsa ayaklarımın üstünde kimseye muhtaç olmadan ailemede destek olma bağbında imkanlar ölçüsünde okuduğum bölümlerle ilgili daimi bir iş istiyorum bu konuda sevgili belediyemizin yardımını esirgemeyeceğini düşünerekten teşekkür ediyor ve iyi çalışmalar diliyorum.

BİR YORUM YAZ