Adana Aladağ Belediyesi Personel Alımı

Adana Aladağ Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Aladağ Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Adana Aladağ Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Adana Aladağ Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Adana Aladağ Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Adana Aladağ Tarihi ve Coğrafi Özellikler
Aladağ, Adana iline bağlı olan bir kaza ve aynı ada sahip kent. Doğu bölgesinde Kozan kazası, güney bölgesinde İmamoğlu ve Karaisalı kazaları, batı bölgesinde Pozantı kazası ve kuzey bölgesinde Niğde ile Kayseri vilayetleri bulunmaktadır. Yüzölçümü 1.347 kilometre olup nüfusu 2008 nüfus araştırmasına bakılırsa 18.249 şeklindedir.

İlçenin merkezi Aladağ beldesidir. Önceden Karsantı isimiyle Karaisalı kazasına bağlı olan bir nahiye olan kaza, 1987’de ilçeye dönüşmüştür. İlçenin kuzey tarafında Toros Dağları’nın Aladağlar isimiyle hatıralan kısmı yer almaktadır. İlçe coğrafi yönden dağlarla kaplı bir yer olduğu için tarımda bereketlilik azdır. İlçenin merkez dahil 2 beldesi ile 26 köyü bulunmaktadır.Turizm yönünden en tanınmış bölgeleri; Akören Kilisesi, Meydan Kalesi, Ağacakise Anıt Ağaç, Simit Çağlayanı, Eğner, Kapuzbaşı Çağlayanı, Mazılık Ören Kalesi, Posyağbasan Kalesi, Sandıklı su ve Acı sudur.

Aladağ’ın eski isimi Karaköy olup 1973’te Karsantı olacak şekilde değiştirilerek güncellenmiştir. Burası 1987 yılında kaza merkezi olunca günümüzdeki isimi almıştır. Bu ad da Toros Dağları’nın Aladağlar isimiyle anılan bölümünden alınmıştır. Antik devirlerde Anadolu’da konuşulan Luvi dilinden geldiği varsayılan Karsantı isimi, Osmanlı İmparatorluğu belgelerinde Karsandı olacak şekilde geçmektedir. Ek olarak Karaköy isminden da bahsedilmektedir.

Eski bir yaşam alanı olduğu tahmin edilen Aladağ, Hitit, Roma ve Bizans uluslarının hemen peşinden Selçuklular döneminde de yaşam alanı olacak şekilde kullanılmıştır. 1360’lı senelerde kent Ramazanoğulları Beyliği’ne, Yavuz Sultan Selim döneminde de Osmanlı İmparatorluğuna katılmıştır. 1973 yılında kentte belediye örgütü inşa edilmiştir. 1987 yılında aynı isimli kazanın merkezi haline gelmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ